Új stratégia készül: durva sebességkorlátozás jöhet Budapesten

Új stratégia készül: durva sebességkorlátozás jöhet Budapesten

Forgalomcsillapítási tervet készít a fővárosi önkormányzat, őszre meglehet az átfogó stratégia. A beszámolók szerint a VI., VII. és a VIII. kerület összehangoltan, egységes rendszerben vezetné be a 30 km/órás sebességkorlátozást, de további egyeztetésekre van szükség.

Fejlesztési cunami indul Józsefvárosban – Évtizedeket meghatározó tervet szőtt a VIII. kerület

Fejlesztési cunami indul Józsefvárosban – Évtizedeket meghatározó tervet szőtt a VIII. kerület

Indul a józsefvárosi önkormányzat vagyongazdálkodási tervének a megvalósítása: 130 teljes bérház közül 29-et bontásra, 7-et funkcióváltásra ítélnek, és ezeket jelenlegi formájukban, vagy a bontás után telkekként értékesítik. További 50 bérház vár szerkezeti felújításra, illetve 7 esetében még vizsgálják a lehetőségeket, a maradék 37 önkormányzati bérházzal egyelőre nincs további teendő. Az eladósorba kerülő házakban élőket jobb állapotú cserelakásokkal kompenzálják, a felújítási költségeket pedig az üres telkek vagy a házak értékesítéséből finanszíroznák. Az éveket, de akár évtizedeket is meghatározó vízió, illetve terv egészen új funkciókat, ingatlanokat, parkokat, közösségi tereket adhat a VIII. kerületnek, megtartva közben a sokszínűségét. Jöhetnek a fejlesztők és készülhetnek a koncepciók. A hamarosan megjelenő pályázatokról, a területek ingatlanfejlesztési potenciáljáról, illetve az önkormányzat telek és épületértékesítési stratégiájáról Pikó Andrással, a kerület polgármesterével beszélgettünk.

Milliókat akarsz keresni? - Így add ki a lakásod!

Az új lakásokat elnézve sok kérdés felmerülhet egy leendő vásárló fejében, többek között, hogy hol, mekkorát és milyen célra vásároljon. A pénzügyi korlátok általában adottak, és aki nem saját célra vásárol még mindig választhat aközött, hogy rövid távra adja ki az új "szerzeményt", ez esetben a vásárlásnál érdemesebb a belső kerületekre koncentrálni, vagy inkább valamelyik külső kerületben vásárol alacsonyabb vételáron, és hosszú távra keres bérlőket. Megnéztük ezeket az eshetőségeket a VII. és a XIV. kerületben, hogy kiderüljön vajon mekkora különbség van a vételi árakban és a havi bevételekben.

Hoppá! Már megint egy új törvény, amitől tovább nőhetnek a lakásárak

A VIII. kerület egy rendeletmódosítással igyekszik ellehetetleníteni a rövid távú lakáskiadók dolgát a kerületben, ezentúl csak akkor adnak hozzájárulást a lakás funkcióváltásához, ha ennek lehetővé tétele szerepel a társasház szervezeti és működési szabályzatában - hívta fel a figyelmet néhány napja a változásra a Runbnb. Ennek esélye - valljuk meg - vélhetően azonban egyenlő a nullával. Így lényegében csak a most szálláshelyként funkcionáló lakások alkothatják a jövőbeli kínálatot is, ráadásul ez még zsugorodhat is, hiszen ha a lakás gazdát cserél, már ki is kerül a körből, hiszen az új tulajdonosnak új engedélyre van szüksége. Jelentős előnyben lehetnek ugyanakkor a befektetési szempontból új lakást vásárlók, ebben az esetben a feltételt sokkal könnyebb lehet teljesíteni. Elég, ha a fejlesztők megfogalmazzák az szmsz-t (amit meg is tesznek), és ezt a leendő lakók a vásárlásnál aláírják, így később ezen már nem kell vitatkozni. Ráadásul ezt a lépést azért is érdemes lehet megtenniük a beruházóknak, mivel a belvárosi projektek jelentős arányban célozzák a befektetési célú lakásvásárlókat, akik előszeretettel vásárolnak is a meggyőző hozamok látva. Ez a folyamat pedig akár az új építésű lakások keresletét és árát is feljebb nyomhatja, míg a használtak piacán csökkenti az érdeklődést és végeredményben az árakat.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Raiszi halálának beláthatatlan következményei lehetnek Iránra és az egész világra
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.